Miten valita hyvä sähkösopimus?

ma 30.9.2024 | 13.00 14.00

  • Helsinki

|

  • Tietoisku
  • |
  • Webinaari

Järjestäjä

  • Kuluttajaliitto

  • Lauttasaaren seurakunta

  • Lauttasaari-Seura

  • Pääkaupunkiseudun Kuluttajat

Ladataan Tapahtumat
  • Tämä tapahtuma on mennyt.

ma 30.9.2024 | 13.00 14.00

Tapahtumapaikka:

Myllykallionrinne 1
Helsinki,
+ Google Map

Luentokuvaus

Aiheuttaako sähkösopimuksen valinta päänvaivaa? Mistä tietää, kannattaako valita pörssisähkö vai kiinteähintainen sähkö – tai hybridisopimus? Entä toistaiseksi voimassa oleva vai määräaikainen sopimus? 

Sähkökriisin seurauksena sähkösopimuksissa on yhä enemmän valinnanvaraa, eikä sopimusmuotojen tulkinta ole aina yksinkertaista. Fiksusti valitulla ja omaan käyttöön sopivalla sopimuksella voi kuitenkin säästää sievoisia summia – kunhan tietää, mitä tekee. 

Tule kuulemaan Kuluttajaliiton pääsihteeri Juha Beurling-Pomoellin vinkit sähkösopimusten vertailuun ja sopimusmuodon valitsemiseen! 

Näin osallistut

Luento on kaikille avoin ja maksuton. Tapahtumapaikkana toimii Lauttasaaren kirkon sali (os. Myllykallionrinne 1, Helsinki). Tilaisuus lähetetään suorana Lauttasaaren seurakunnan YouTube– ja Facebook-kanavilla, joista se löytyy myös tallenteena kahden viikon ajan tilaisuuden jälkeen.

Lisää tapahtuma sähköiseen kalenteriisi

Voit lisätä tapahtuman kätevästi suoraan omaan Google-, iCalendar- tai Outlook-kalenteriisi klikkaamalla alla olevaa Lisää kalenteriin -nappia.

Tutustu luennon asiantuntijaan

Juha Beurling-Pomoell

Pääsihteeri

Pääsihteerinä Juha johtaa Kuluttajaliiton operatiivista toimintaa. Hänen tavoitteensa on, että kuluttajat tietävät omat oikeutensa ja velvollisuutensa ja osaavat toimia niiden mukaisesti.


  • Kuluttajan lakineuvonta puhelimitse vuodeksi 15 eurolla

    Juristimme on puhelinsoiton päässä jäsenillemme. Jäsenyys alkaen vain 15 € / vuosi!
    Lue lisää jäsenyydestä